Jdi na obsah Jdi na menu
 


Materská škola 311 v Bystrom TU OTVOR

6. 5. 2007

Materská škola v Bystrom 311 bola založená v roku 1962. Škola sa nachádza na východe Slovenska v Prešovskom kraji. Obec Bystré leží v údolí krásnych Slánskych vrchov s najvyšším vrchom - Šimonkou.

Materská škola sa nachádza v obci Bystré, ktorej zriaďovateľom je Obecný úrad Bystré. Poskytuje celodennú starostlivosť deťom od 3-6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Tiež poskytuje deťom sj možnosť poldenného pobytu v škole. Má kapacitu troch tried, navštevuje ju okolo 60 detí.

V obci Bystré je táto MŠ situovaná v časti sídlisko. K svojej činnosti využíva budovu dvojpodlažnú, v ktorej sa nachádzajú herne, spálne, školská kuchyňa, kancelárie, práčovňa, sklady s pomôckami pre výchovno-vzdelávaciu činnosť. Osobitnou súčasťou je jednopodlažná budova, ktorá zabezpečuje pobyt v škole najstaršej vekovej skupine. Má samostatne vytvorené podmienky pre činnosti. Obe budovy obklopujú rozsiahle školské dvory, na ktorých sú detské preliezky a pieskoviská.

Materskú školu navštevujú deti od veku 3-6 rokov a deti s odloženou povinnou dochádzkou. Sú to deti z obce Bystré. Približne 40 % z počtu detí tvoria deti rómskych rodičov.

Výchovno-vzdelávací proces v MŠ zabezpečuje 6 pedagogických zamestnancov, ktorí majú požadovanú odbornú a pedagogickú spôsobilosť.

 

Počet nepedagogických pracovníkov: 4
Stravovanie zabezpečuje školská jedáleň pri MŠ 


                                                                                                                       Riaditeľka MŠ: Mgr.Mária Kubová

Učiteľky MŠ:Emília Petričková,  Anna Dolinská, Bc.Antónia Štefanková, Bc.Mária Molitorisová, Bc. Katarína Kunová

 
Kontakt: 057/ 449 25 52, 057/ 488 83 20, 057/ 488 83 21

Zriaďovateľ školy: Obecný úrad Bystré
Prevádzka školy: celodenná
Kapacita MŠ:
 
Počet tried: 3
Trieda LIENKA (3-4 ročné deti):
Trieda HVIEZDIČKA(4-5ročné deti )
Trieda SLNIEČKO ( 5-6 ročné deti):
 
 
 

MATERSKÁ ŠKOLA č. 311

Adresa školy:
Materská škola
094 34 Bystré 311
okr. Vranov nad Topľou
E - mail : ms.bystre@centrum.sk

                                 ms.bystre@gmail.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

uznanie

(lubica lachvajderova, 23. 11. 2010 23:30)

Milá pani riaditeľka! Dúfam, že si spomínaš na Poprad a na PVP a samozrejme aj na zástupkyňu z Kuzmíc. Veľmi rada som si pozrela stránku Vašej MŠ a musím Vás všetké pani učiteľky pochváliť za pekne upravené priestory, a za tvorivú aktivitu s deťmi. S pozdravom Ľubica

Prosba o spolupráci

(Mgr. Reindlová Jitka, 25. 9. 2007 16:20)

Vážené paní učitelky, naše mateřská škola v Liberci má velký zájem získat poznatky z vašich zkušenostív oblasti vzdělávacího programu Škola Dokorán,bylo by možné se s vámi nějak spojit a s vaší MŠ začít spolupracovat?Děkuji za odpověd
Mgr. Jitka Reindlová - ředitelka MŠ
e-mail ms67.lbc@volny.cz